Biografije

Luka Bjelica

Osnovni podaci:

Datum i mjesto rođenja: 23.02.1989., Zagreb

Strani jezici: engleski


Školovanje:

2013.-  Umjetnička akademija u Osijeku, smjer: Gluma i lutkarstvo, diplomski studij (MA)

2009. - 2012. Umjetnička akademija u Osijeku, smjer: Gluma i lutkarstvo, dodiplomski studij (BA)

2008. - 2009. Akademija dramskih umjetnosti u Tuzli, dodiplomski studij (BA)

2006.--  2008. Zagrebačka umjetnička gimnazija, Zagreb

2004. - 2006. Gimnazija Tituša Brezovačkog ( 8. gimnazija), Zagreb

2000. - 2004. Osnovna škola Dobriše Cesarića, Zagreb

1996. - 2000. Waldorfska škola u Zagrebu, Zagreb



Projekti- uloge:

2014. Boris Vuković, Mangup šmeker, kratkometražni film, uloga: Inspektor 2

2013. Boris Vuković, Ušuškavanje, kratkometražni film, uloga: Lik

2012. Boris Vuković,  Zeleno i crveno, kratkometražni film, uloga: Čovjek

2012. Milan Ogrizović,  Hasanaginica, Boro Stjepanović, Barutana Osijek, Hvar, Starigrad, GK Požega; uloga: Beg Pintorović

2011. Larin izbor, Kristijan Milić i Robert Orhel, dvije epizode, uloga: Stažist

2011. Per Olov Enquist, Noć tribada, Boro Stjepanović i studenti UAOS, GK Požega, uloga: August Strindberg

2011.  Marijana Fumić, Požeški špigl, Robert Raponja, GK Požega i HNK Osijek, uloga: Glumac 3

2011. Albert Camus, Opsadno stanje, Karel Makonj, Dječje kazalište Branka Mihaljevića, uloga: Diego

2010.   Bertolt Brecht, Opera za tri groša, Željko Vukmirica, HNK Osijek, uloga: Ede

2010. August Šenoa, Kletva, Robert Raponja, GK Požega, uloga: Plemeniti Pavle 

2010. Radovan Ivšić,  Sunčani grad, Robert Raponja, Manjež, Split i HNK Osijek, uloga:Kor,Brat                                                                   2010. Tatjana Šuput, Tajanstvena večera, Robert Raponja, Rovinj, uloga: Luka Nežić

2008. Učenici ZUG-a, Moje ime je..., učenici ZUG-a, Kazalište Vidra, uloga: Psihijatar                                                                                    2006: Učenici ZUG-a, Božićna priča, učenici ZUG-a, Kazalište Vidra, uloga: Otac       

1994. Robert Orhel,  U četiri sata , Robert Orhel, kratki film, uloga: Dijete                                                                                                                                                                                                                                             

                                                    

Dodatno obrazovanje (radionice):

2012. Lutke u plastičnom svijetu, voditeljica: Kata Kisó Paloscay (Cluj)

2011. Alarm contest, voditelj: Željko Vukmirica (UAOS)

2011. Jezik geste, voditeljica: Sanja Burić (Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo)

2011. Valjci od spužve, voditeljica: Kata Kisó Paloscay (Cluj)

2010. Kratki rezovi, Akademija dramske umjetnosti Zagreb, voditelj: red. prof. Joško Ševo

2010. Od teksta do govora tijela, voditeljica iz Sibiu, Rumunjska: Adriana Barza

2009. Pantomima, voditelj: Damir Dantes Teparić

2004. - 2005. ZKM glumačke radionice


Dodatno redovito obrazovanje:

Violina - Završene 3 godine u Glazbenom učilištu Elly Bašić                                                                                               


Ostali hobiji:

Mačevanje, svi sportovi, ples, gitara, žongliranje, lutkarstvo ...